بهترین توانبخشی در کرج:علت اعصاب خوردی ات این خوراکی هاست!

بهترین توانبخشی در کرج:علت اعصاب خوردی ات این خوراکی هاست!

هیچ مشکلی ندارم ولی بازهم اعصابم خورده ! سوالی آشنا که برای بسیاری ازافراد در دنیای امروزی پیش می آید . علت اعصاب خوردی شما می تواند اشتباهات تغذیه ای باشد.

علت اعصاب خوردی و خوراکی های مضر برای اعصاب

انگار جمله ی ” اعصابم خورده ” یک جمله ی عادی و طبیعی در زندگی روزمره انسان های دنیای مدرن شده است اما چرا؟ دلایل متفاوتی برای این مشکل وجود دارد که یکی از انها تغذیه نادرست است. علت اعصاب خوردیشمامی تواند خوراکی ها و مواد غذایی باشد که مصرف می کنید.علت اعصاب خوردی

علت اعصاب خوردی

همه ما از عوامل استرس زایی که هر روز و هر ساعت اعصاب و روان ما را تحریک می کند آگاهیم. در این زمینه برخی غذاها هم دخالت دارند در واقع مصرف این غذاها شما را نسبت به تأثیرات این عوامل استرس زا تحریک پذیرتر می کند. و شما در اثر کوچک ترین تحریک از کوره در می روید.

کدام غذاها علت اعصاب خوردی هستند

چیپس سیب زمینی از مهمترین غذاهای تحریک کننده و ایجاد عصبانیت است، این ویژگی چیپس سیب زمینیبه خاطر سرخ شدن عمیق و کامل آن در روغن است و چربی های امگا 6 موجود در روغن سرخ کردنی با ورود به بدن، مانع عملکرد صحیح چربی های “امگا 3” می شود. چربی های امگا 3 چربی های متفاوتی هستند که در تنظیم خلق و خو بسیار تأثیر گذارند و باعث تحکیم رفتار می شوند.

نداشتن اعصاب

تا جای ممکن مصرف “چیپس سیب زمینی” در رژیم غذایی روزانه خود را کاهش دهید. فراموش نکنید چیپس سیب زمینی با ارائه کالری بالا و کمترین میزان مواد مغذی به بدن شما، در ایجاد چاقی و در نهایت بیماری دیابت، “فشارخون”، “چربی خون” و … نقش بسیار مهمی دارد.

چای یخ خانگی، آب میوه های طبیعی و خنک، و حتی آب های طعم دار شده با تکه های میوه را جایگزین مناسبی برای این نوشابه ها برشمرد.

شیرینی ها، پیراشکی ها و روغن مارگارین را نیز در فهرست این غذاها قرار داد و می توان بر کاهش مصرف اینمواد غذایی و یا جایگزین های مناسب تاکید کرد.

بادام زمینی بسته بندی شده که در تمام مغازه ها به فروش می رسد را همه می شناسیم. این بادام زمینیفرآوری شده سرشار از سدیم، افزودنی های طعم دهنده و رایحه های مصنوعی است که می تواند با اختلالاتی نظیر “مشکلات تنفسی”، خس خس کردن سینه، “میگرن” و احساس سوزش و ضعف عضلانی در ارتباط باشد. بهتر است بادام زمینی و سایر مغزهای تازه و بدون نمک یا حداقل فراوری نشده را در سبد غذایی خود جای دهید.

 نوشابه ها و نوشیدنی های قندی نه تنها باعث تحریک رفتار و خلق وخوی فرد می شوند، بلکه جداً برای سلامت کلی بدن مضر است. این نوشیدنی ها سرشار از “قندهای شیرین” و نیز شیرین کننده های مصنوعی هستند. از این رو، وقتی شما این نوشابه را می خورید، حجم بالای قند در بدن به چربی تبدیل می شود و در نهایت تأثیر قند بر بدن را به صورت کاهش شادی و خوشحالی و تبدیل شخص به فرد عصبانی بر جای می گذارد.

Related posts